WordPress Hosting Nasıl Kurulur?

CMS platformu kullanan tüm web sitelerinin yaklaşık % 59’una güç sağladığı için wordpress hostingweb siteleri geliştirmek için en sevilen platformdur. Bunun nedeni genellikle basit ara yüzü ve uzun süreli kullanım ve destek için eklentileri kullanma kolaylığı sağlamasıdır. Ayrıca, web sitenizi her yönüyle çarpıcı göstermek için binlerce ücretsiz ve premium WordPress teması da kullanabilirsiniz.

Platform aynı zamanda web sitesi tasarımı için kolayca kullanılabilecek iyi tasarlanmış temaları da destekler. Widget’ları web sitesine yerleştirmek için kolay sürükle ve bırak seçenekleri sunar. Ayrıca, özelleştirme kodları ekleyebilir ve anlayışınıza ve gereksiniminize göre özellikleri geliştirebilirsiniz.

Bu yazıda, WordPress’i manuel olarak nasıl yükleyeceğinizi ve WordPress’i herhangi bir linux hosting platformuna yüklemek için hızlı bir kurulum öğreticisini anlatacağız.

WordPress Paketini İndirin

WordPress CMS’yi yüklemek WordPress paketini indirmeniz gerekir.

WordPress’i resmi web sitesinden indirin.

Paketi Hosting Hesabınıza Yükleyin

Bu üç şekilde olabilir:

  • FTP ile Yükleme
  • Dosya Yöneticisi ile Yükleme
  • SSH Yükleme

MySQL Veritabanını ve Kullanıcısını Oluşturma

Bunun için barındırma hesabınızın cPanel erişimine ihtiyacınız olacaktır. WordPress genellikle tüm bilgileri bir veri tabanında depolar. Bir veri tabanı, ziyaretçinin web sitenizde görüntülediği tüm içerik için bir depolama evi olarak düşünülebilir. Metin dosyalarını, WordPress Temalarını, eklentileri vb. Saklar. Verileri saklamak için aşağıdaki prosedürü kullanarak yapılabilecek bir veritabanı oluşturmanız gerekecektir.

CPanel hesabınıza giriş yapın. Veri tabanı bölümü altında genellikle bir MySQL Veri tabanı Sihirbazı bulunur. Üstüne tıklayın. Bir Veri tabanı oluşturun ve veri tabanı adını girin. Sonraki Adım’ı tıklayın. Veritabanı Kullanıcıları oluşturun ve kullanıcı adı ile şifreyi girin. Kullanıcı Oluştur’u tıklayın.

Kullanıcıyı veri tabanına ekleyin. Bundan sonra, ayrıcalıklar seçeneğine yönlendirileceksiniz. İhtiyacınıza göre seçenekleri seçin. Veri tabanı adı, kullanıcı adı ve parola da dahil olmak üzere ayrı bir metin dosyasında yukarıda belirtilen ayrıntıları not alın ve güvenli bir klasöre kaydedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir