Kompozit Rögar Kapaklarının Farklı Tipleri

Izgara kapakları, çeşitli fonksiyonlar sunan paslanmaz rögar kapağı gibi önemli bir yapı elemanıdır. Bakım işçilerinin yeraltı borularına ve yolların altına yerleştirilmiş telekom hatlarına erişmelerini sağlar. Ayrıca, kanalizasyon hatlarındaki sıvının akışını ölçen sayaçların erişim noktasıdırlar.

Ancak, bu rögar kapağının, yolu geçen ya da kaldırımda yürüyen bir yayanın kazara düşmemesi için kapatılması gerekir. Bu rögar kapakları aynı zamanda gereklidir çünkü araçların lastiklerinin sıkışabileceği korkusu olmadan yollarda sorunsuz şekilde çalışmasına yardımcı olurlar. Ayrıca suya yön veren Plastik Kanal Izgara malzemeleri de bu alt yapı sistemlerinde kullanışlı ürünlerdendir.

Rögar Kapağı Tipleri

Bu kapaklar, her biri farklı özellik ve avantajlar sunan çeşitli tasarım ve malzemelerde sunulmaktadır. Kapağın boyutunun yanı sıra, yapımında kullanılan malzeme de büyük önem taşır. Kapağın ne kadar yük taşıyabileceğini ve ne kadar süre dayanabileceğini belirleyen kapağın malzemesidir.

Günümüzde, kompozit rögar kapağı, yüksek yük kabiliyetleri ve geleneksel dökme demir kapaklardan daha yüksek ömürleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Şu anda piyasada farklı tiplerde kompozit rögar kapağı bulunmaktadır.

FRP veya GRP Rögar Kapakları

FRP veya fiber takviyeli plastik, rögar kapağı yapımında kullanılan en iyi kompozit malzemedir. Doymamış polyester reçine, fiberglas, kuvars ve iki farklı katkı maddesi türü gibi elementlere sahiptir. Bunları üretme yöntemi hızlı olmakla birlikte karmaşıktır. FRP rögar kapakları iyi bir yüzeye sahiptir, aşınmaya karşı dirençlidir ve aşırı yük taşıma kabiliyetine sahiptir.

BMC Rögar Kapakları

BMC kalıplama bileşiği, BMC kapaklarının imalatında kullanılan bir tür kompozit malzemedir. Bu kapakların yapımında kullanılan elementler arasında doymamış polyester reçineler, fiberglas, kalsiyum karbonat ve çelik çubuklar bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir