Kirli Duvarlar Nasıl Boyanır?

Su lekeleri, duman hasarı, yağ, boya kalemi ve küf bile birkaç kat boya ile gösterilecektir. Hırdavatçı rafları bu barikatları yıkamak veya kaldırmak için ürünlerle doludur, ancak her tür lekeyi çıkarmak için farklı bir ürün satın almak pahalıdır ve sorun için iyi bir çözüm değildir. Duvarı astarla kaplamak daha iyidir. Tüm primerler aynı değildir; çoğu lekeyi örtmeyecek veya kaplama yükünü azaltmayacaktır. Leke engelleyici astarlar pahalı görünebilir, ancak onları kirli duvarlarda kullanarak hem kısa hem de uzun vadede tasarruf edersiniz.

Duvara verilen hasarı değerlendirin

Doğal olarak, aşırı delikler varsa, tamir edilmeleri gerekir (boya, itme pimlerinden ve küçük tırnaklardan yapılmış küçük delikleri kaplar). Tüm duvar lekeli ve kirli mi, yoksa sadece bazı noktalar var mı?

Leke engelleyici bir primerin uygun bir miktarını satın alın

Aranacak markalar arasında Kilz Premium Primers ™ ve Zinsser Bulls Eye 1 2 3 Primer-sealer ™ bulunur.

Gevşek boyayı, örümcek ağlarını ve benzerlerini çıkarın

 

 

Lekeleri, leke engelleyici primerin liberal bir katıyla kaplayın. Lekeyi örtmeyi veya gizlemeyi denemeyin, yine de leke engelleyici astar içinden görünecektir, ancak orada bitecektir. Duvarın yüzeyini kaplayan daha derin bir rengi engelliyorsanız, leke engelleme uygulamak için bir rulo kullanın astar. Neredeyse tüm durumlarda sadece bir kat ihtiyacınız olacaktır. Kurumasını bekleyin – yaklaşık 30 ve 60 dakika. Ve duvarları son renginizle bloke edici astarın üzerine sürün.

İpucu:

  • Leke engelleyici astar ürünler, daha hafif bir renkteki birkaç kattan gösterilebilecek daha derin renkleri örtmek için de iyidir.
  • Küf lekesi değil, büyümedir. Daha yüksek kalitede leke engelleyici astar, küf oluşumunu öldüren bir kimyasal içerir, bu yüzden çok fazla ürün satın almanıza gerek yoktur.

 

Uyarı:

  • Bol miktarda boya uygulamanız gerekse de, çok fazla boya koymayın, fırça darbeleriniz sonraki rulo kaplamalarda gösterilir.
  • Leke engelleyici astar kullandıktan sonra fırçanızı derhal temizleyin; birçok boyadan daha kalındır ve kıllara zarar verebilir, ayrıca çabuk kurur.

Referans: https://www.wikihow.com/Quickly-Paint-a-Soiled-Wall

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir