İyi Bir Av İçin Doğru Zaman Doğru Malzeme

Zamansız gidilen avlarda boşa zaman geçirmek ve karşılık alamamak söz konusu olabilir. Karada ava çıktığınızda hayvanların yuvalarında bulunduğu saate denk gelirseniz saatlerce boşa gezebilirsiniz. Aynı şekilde balık için gittiğiniz suda balıklar yaylanmaya yani karınlarını doyurmaya çıktığı saatlere denk gelmezseniz oltanız suda saatlerce beklersiniz. Bu yüzden doğru zamanı bilmeniz ve bu zamana göre planlama yapmalısınız. Öğlen sıcağında hayvanların büyük bir çoğunluğu dinlenmede olduğundan dolayı şansınızı bu saatlerde denemeyin.

En güzel anın sabah erken saatler ve akşam güneş batarken ki saatler olduğunu unutmayın. Balık avı esnasında bu saatlere dikkat ederseniz kısa sürede başarıya ulaşabilirsiniz. Doğru zamanı bulduğunuzda elinizden hiçbir balık kurtulamaz. Sizde hem avın hem de zamanın keyfini doyasıya yaşarsınız. Teknikleri bilmeden yapılan avcılıktan keyif alınmayacağı gibi beklentiler de boşa gider.

Av Malzemesi Kullanımı

Çok kaliteli malzemelere de sahip olsanız doğru şekilde kullanamadığınız zaman malzemeye zarar verebilirsiniz. Av malzemeleri kullanımı ile ilgili bilgilendirme yazılarını ve videolarını izleyerek bilgi edinebilirsiniz. Harika malzemelerin bulunduğu onlineavmalzemeleri.com adresine girerek bölgesel gereksinimlere uygun ürün teminini gerçekleştirebilirsiniz. Bütçenize uygun fiyat aralıklarına sahip olan malzemeler ile avlarınız çok daha keyifli geçecektir. Malzemenin kalitesi de başarınızı artıracak ve size önemli katkı sunacaktır.

Sağlam bir oltaya sahip olmanız ona zarar vermeyeceğiniz anlamına gelmez. Güçlü bir balık oltanıza takıldığında doğru şekilde kıyıya çekmezseniz misine, makara ya da kamış kırılabilir. Hem güzelim malzemeniz boşa gider hem de harika bir avı kaçırmış olursunuz. Doğru şekilde yapılan uygulama ile tam da dilediğiniz şekilde avı tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir