Harika Bir Şarkı Sözü Yazarı Nasıl Olunur?

Ne yazdığını okumak şarkı sözleri yazma noktasında daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Şarkını tam olarak ne anlatıyor ya da ne zaman veriyor? Kelimelerin etrafında dolaşmaya ve bunları, sözlerin geri kalanına uyacak şekilde değiştirmeye başlayın.

Nasıl tepkilerle karşılaşmak istediğinizi ve bunun ne söylemek istediğinizi nasıl dengelediğini düşünün. Ünlü ve ünsüz seslerinin yerleşimini beğendiniz mi? Bir sözün birden fazla anlamı var mı?

Belirli bir cümle öne çıkıyor mu? Bir satır veya kelimeyi tekrarlamak ister misiniz? Unutmayın, bir dinleyici ilk kez bir şarkı duyduğunda, yalnızca en çok öne çıkan kısımlar dikkatini çeker.

Yeniden Yazmak

Yazdıklarınızı değiştiremeyeceğinizi kim söylüyor? Orijinali beğenirseniz, saklayabilirsiniz. Fakat Unuturum Elbet Sözleri gibi çoğu şarkı sözü yazarının mükemmel sesi alabilmek için biraz melodi ile çalınan halini duyması gerekir.

İyi bir şarkı, tek bir taslakta yazılabilir, ancak daha çok zaman alır. Şarkının sürekliliği için bütün satırlar boyunca yavaş yavaş hareket edin. Bazen bir şarkı bu şekilde tamamen yeni bir anlam kazanabilir.

Başkalarına Danışın

Şarkınızı bitirdikten sonra, bir test sürümünü başkalarıyla paylaşmak gerçekten iyi bir fikir olabilir. Sadece şarkı sözlerinizi okuyor olsalar bile, ritmin kapalı olduğu veya tekerlemelerin garip geldiği yerler bulabilirler. Tabii ki, eleştirilmek canınızı da sıkabilir ama bir şey yakalarlarsa ve bunun yanlış olduğunu kabul ederseniz, düzeltmeler yapın.

Şarkınızı Başkalarıyla Paylaşın

Yarattığımız şeyleri paylaştığımızda dünyayı daha iyi bir yer haline getiriyoruz. Utangaç olmak sorun değil, sadece bir şarkı yazmış olmanız dışarı çıkıp bir konser vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Ancak, onu başkalarıyla paylaşabilecek şekilde yazmalı veya kaydetmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir