Duvara Resim Boyası Uygulaması

“Sanatsal olarak meydan okumuş olsanız” bile, resminizi boyamak çok eğlenceli olabilir. Ve, bahsetmiyorum bile, odanızın renk düzenine uygun! Neden daha ucuza kendi markanızı koyabiliyorsanız, kişisel olmayan bir şeye neden para harcıyorsunuz? Kendin yap uygulamasının zamanı geldi.

Resim için bir “tema” seçin

“Soyut”, herkesin birkaç şekil çizebileceği ve güzel bir soyut sanat eseri yaratmak için tuval üzerine boya fırlattığı için oldukça iyi çalışıyor. Kendinizi daha sanatsal hissederseniz, sanat için daha yaygın olan temalardan birini düşünün – çiçek veya meyvenin durgun yaşamı, sevimli küçük bir evin ve bazı alanların olduğu bir manzara ya da evcil hayvan ya da insanın bir portresi.

 

Duvarınıza bakın ve ne kadar büyük bir resim istediğinize karar verin

Bazı genel tuval boyutları 8 “x10”, 16 “x20” ve 24 “x36” dır. Bir dizi küçük resim veya gerçekten büyük bir resim yapmak istiyorsanız, daha küçük veya daha büyük olanlar da var.

Bir kağıt parçası alın ve fikrinizi çizin

Kağıdı, sanatınızla aynı boyutta alabilirseniz, bu harika, ancak olmasa da (yani, büyük bir tuval kullanıyorsanız ve etrafta yatarken ekstra bir kağıt rulosu yoksa), sonra sadece ölçeklendirmek için çizin ve endişelenmeyin. Malzemelerinizi almak için dışarı çıkmadan önce hangi renkleri istediğinizi düşünün. Herhangi bir hobiye veya sanat mağazasına gidin ve seçtiğiniz boyda gerilmiş bir tuval alın.

Odanızın renk temasına benzeyen renklerde bazı akrilik boyalar alın

Evden çıkmadan önce boya renklerine karar verdiyseniz, istediklerinizi aldığınızı kontrol edin. Siyah ve beyaz renkleri daha açık veya daha koyu yapmak için her zaman iyi değildir. Gölgeler yapmak için, renginin tersini kullanarak koyulaşın. Örneğin, kırmızıyı koyulaştırmak için yeşil kullanın. Şişeden tuvara almak için birkaç fırça veya sünger kullanın!

 

Mobilyanızı korumak için bazı gazeteler ya da tuvalinizin altına bir damla bez yerleştirin

Çalışırken tuvali bir sandalyeye, masaya veya şövale yükseltin ve rahat hissettiğiniz gibi oturun veya ayakta durun. Sonrasında karşınıza çıkan sanat eserini seyredip keyfini çıkarın.

 

 

 

Referans: https://www.wikihow.com/Paint-Artwork-for-Your-Walls

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir