Dış Cephe Boya Badana

Projeye göre boya

En iyi koruma ve renge sahip olmak için kusursuz bir planlama yapın. Basit bir rehber takip ederek projeniz için ihtiyacınız olan her şeye ulaşabilir ve çabalarınızı yavaşlatan gereksiz zaman ve para kaybı yaşamaktan kurtulabilirsiniz..

Kilit hususlar

Dış cephe boyası projenize başlamadan önce, ilk seferinde doğru yapmanıza yardımcı olacak göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Uzman Desteği

 

  • Ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını belirlerken  , tüm evin genişliğini  ve yüksekliğini hesaplayın  ve  ardından  kesin bir toplam toplam için pencere ve kapı ölçümlerini çıkarmayı unutmayın, böylece doğru miktarda boya elde edebilirsiniz.
  • Bir  kaba yüzey  olabilir  çift  İhtiyacınız boya miktarı. Yüzünüze uygun dokulu duvar boyası kullanmak, gerekli kat sayısını azaltacaktır.
  • Renk seçiminiz orijinalden çok daha koyu veya daha açıksa, astar uygulamak   yeni boya renginizin yüzeye daha iyi yapışmasını sağlar.
  • Boyalarınızın toz veya küf ile bozulmasını önlemek için dış yüzeyinizin tamamını temizlemeyi unutmayın. Kiralanmış bir basınçlı yıkayıcı bunu yapmanın maliyet ve zaman açısından verimli bir yoludur.
  • Düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için,  boyamadan önce çatlakları ve delikleri Polycell Polyfilla ile doldurun.

dış cephe boya badana

Dış Temel

Evinizin dışına boya badana yapmak zaman alabilir, bu yüzden doğru araçlarla kendinize en iyi başlangıcı verin ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak için ilk adımı gerekli malzemeleri tam ve eksiksiz hazırlayarak başlayın.

Uzatılabilir merdiven

Dış duvarlarınızın tüm alanlarına güvenle ulaşmanız önemlidir, bu nedenle kullandığınız adımların iyi durumda ve iş için yeterince uzun olduğundan emin olun.

Toz levhaları

Bahçe parkelerini ve çimleri boyadığınız alanın altında kaliteli bir toz tabakasıyla kaplayarak koruyun.

Makaralar ve uzatma direği

Geniş yüzey alanlarının ve ulaşılması zor yerlerin boyanması bunlardan birinin ucuna bir rulo tutturularak kolaylaştırılmıştır.

Maskeleme bandı

Bu, döşeme ve duvar arasında temiz bir çizgi olması için bir zorunluluktur; ayrıca, boya almaktan kaçınmak istediğiniz metal kapı kolları gibi ayrıntıları gizlemek için harikadır.

Boya fırçaları

Doğal boya fırçaları yağ bazlı boyalar için en iyisidir, sentetik fırçalar su bazlı boyalar için en iyisidir.

Doğru boya için doğru boyayı kullanmak kaplamanın kalitesinde fark yaratır. Küf korumalı boya filmi ya da ince çatlaklar için esnek bir düzeltme arıyorsanız, dış korumada en iyi sonuçları almak için ihtiyaçlarınıza uygun duvar boyasını seçin.

Kaynak:https://www.dulux.co.uk/en/articles/paint-picker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir