Devlet Destekli Kobi Kredisi

Devletten kobi kredisi alabilmek için Kosgeb’e ait sisteme kaydolmanız gerekir.Ardından sisteme girerek karşınıza çıkan Kobi Beyannamesi adı verilen formu doldurmalısınız. Onaylatılmış beyanname ile beraber Kobi bilgi dökümanını da bulundurmanız gerekir. Bu formu doldurmanın yanında işletmenizin belgelerinin de eksiksiz olması gerekir. Mert Hayvancılık olarak www.merthayvancilik.com/blog/devlet-destekli-kobi-kredileri sitemize ait linkten de bilgi alabileceğiniz bu konuya ek olarak bu maddeler tam olduğu takdirde devlet bankası olan Halkbanktan esnaflara özel olarak Kosgeb tabanlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kosgeb Devlet Destekli Kobi

Devlet destekli iş kurabilmek için alınan yardımlardan (özellikle Kobi için) yararlanabilmek için Kobi olarak nitelendirilen alanda bir işletmeye sahip olmanız sizin de kosgeb’ten faydalanabilmenizi sağlar. Mert Hayvancılık olarak bizlerde devlet desteklerinden yararlanarak zaman içinde kendini geliştirmiş ve Türkiye içerisinde çeşitli aşılı ve bakımlı, sağlıklı büyükbaş hayvanın satışını yapmaktayız.

Bundan önceki yıllarda da pek çok kişiye 20 bin ile 60 bin tl arasında değişen çeşitli kobi yardımlarında bulunan kurum belirli şartlar karşılandığında faizsiz krediler sunar.

Kredi Çekimine Göre Ödeme Planı Nasıl Olur?

  • 30.000 TL 48 ay geri ödeme kredi için; 3 ayda bir ödemesi 2.631 tl olarak belirlenmiş ve  toplam olarak 37.281 TL ödenmiş olmaktadır.
  • 40.000 TL 48 ay olarak düşünüldüğünde 3 ayda 1 ödemesi 3.508 TL olarak belirlenen bu miktarın toplam ödemesi  49.708 TL olmuş olmaktadır.
  • 50.000 TL 48 ay olarak belirlenen vadede 3 ayda bir ödemesi için 4.408 TL olarak yansıyan miktar toplam  da 62.270 TL geri ödeme yapılmış olur.
  • 100.000 TL üzerinden bunu düşündüğümüzde 4 yıl vadeli olarak; 3 ayda bir ödemesi için 8.816 TL ödenir ve  toplam da 124.541 lira geriye ödenmiş olur.

Bu rakamlar üzerinden siz de size uygun kredi planını seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir