Cildinize Ağda İle Nazik Bir Dokunuş

Ağda, cildin daha pürüzsüz ve daha parlak hissedeceği anlamına gelir, ancak cildin bakımlı olmak dışında daha yumuşak ve daha parlak görünmesini de vadeder. Aslında, cildinizi prosedüre hazırlamak için epilasyon randevunuzdan birkaç gün önce peeling yapmanız tavsiye edilir. Daha fazla bilgi almak için https://www.bakimliolmak.com adresini ziyaret edin.

Cildinizi çok hassas hale getirebileceğinden randevuyla aynı günde bu işlemi yapmayın. Randevudan birkaç gün sonra tekrar peeling uygulayabilirsiniz. Herhangi bir kızarıklık o zamana kadar azalacak ve gözenekler kapanacaktır. Ağda sonrası pul pul dökülme, iç içe geçmiş batık kılları uzak tutmanın yollarından biridir.

Cildiniz İltihaplanmaya Daha Az Eğilimli Olacaktır

Tekrarlanan tıraş olmanın kronik cilt iltihabına yol açtığını biliyor muydunuz? Jiletle sürtünme – bu bölgedeki cildin cilde sürtünmesi kadar – iltihaplanma ve renk atmasına yol açar. Sonuncusu cildin daha kalın hale gelmesi nedeniyle iltihaplanmaya tepki verir ve melanositler (ciltte pigment yapan hücreler) daha aktif hale gelir.

Koyu cilt tiplerinde renk değişikliği daha yaygındır ve bazen diyabet belirtisi olabilir. Bu, cildin tekrarlanan sürtünmeye daha az maruz kalması nedeniyle sir ağdanın uygulanması ile büyük ölçüde rahatlayabilen çok yaygın bir dezavantajdır: ayda sadece bir randevu daha az iltihaplanma ve daha az cilt rengi değişimi olasılığı anlamına gelir.

Daha Az Sinir Bozucu Kaşıntı Olacak

Kıllar yüzeye çıktığında ve kaşınmaya başladığında dikenli bir his verir. Ağda yaptığınızda, kılın cilt yüzeyine ulaşması daha uzun sürer; bu nedenle daha uzun süre pürüzsüz hissedeceksiniz. Aynı zamanda, kıl uzama hissinin tıraştan sonra daha belirgin olduğunu da belirtmek gerekir.

Çünkü tıraş bıçağı kılları açılı bir şekilde keser, bu da kılın daha koyu görünmesinin nedenidir. Ağda kullanmaya başladığınızda, bu dikenli duyumdan daha az rahatsız olacağınız için rahatlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir