Baskı Firmanıza Yöneltmeniz Gereken Sorular

İyi bir baskı firması, tutkallı bloknot yazdırma seçeneklerinizi size basit ve eksiksiz olarak açıklamalıdır. Genellikle, baskı firması çalışmalarınız ve projeniz için belirli bir yöntem önerecektir veya sizin için seçim yapacaktır. Yine de baskı firmanıza yöneltmeniz gereken bazı sorular vardır.

Şirketten Dış Kaynak mı Üretiyorsunuz?

Birçok matbaanın kendi baskısını yapmadığını bilmek sizi şaşırttı mı? Birçok matbaa, bazı baskı işlerini kurum içinde yürütür ve ekipman gereksinimlerine, uzmanlık düzeylerine ve tasarıma bağlı olarak diğer işleri dış kaynaklardan sağlar. Dış kaynak kullanan biriyle Karton Çanta Baskı noktasında ortaklık yapmak kötü bir şey değildir, ancak birkaç dezavantajı vardır:

  • Maliyetler, kendi baskılarını yapan bir şirketten daha yüksek olabilir;
  • Matbaanın kontrolünde olmadığı için ne tür bir kalite bekleyeceğinizi bilmezsiniz;
  • Geri dönüş süreleri daha uzun olur.

Tam hizmetli baskı işleri genellikle daha hızlı geri dönüş süreleriyle daha iyi fırsatlar sunabilir, ayrıca kaliteyi garanti edebilir.

Broşürümü Baskıya Nasıl Hazırlayabilirim?

Broşürlerin parça başına maliyeti yüksek değildir, ancak bir kerede yüzlerce veya binlerce baskı yapıyorsanız, maliyet katlanabilir. İstediğiniz son şey, memnun olmadığınız son bir ürün elde etmektir. İdeal olarak, baskı firması broşürünüzün baskıya hazır olmasını sağlamak için size bir kontrol listesi sağlayacaktır.

İçeriğinizi yeniden okumak, doğru dosya türünü gönderdiğinizden emin olmak, resimlerinizi vektörleştirmek ve boyutları iki kez kontrol etmek gibi şeyler daha sonra sizi deneyimleyeceğiniz birkaç güçlükten kurtarabilir.

Hangi Özel Tasarım Unsurlarını Sunuyorsunuz?

Broşürünüzü tasarlamaya başlamadan önce bu soruyu sormak daha iyi olabilir, böylece tasarımınızdaki belirli unsurları planlayabilirsiniz. Örneğin, bazı baskı firmaları ek bir ücret karşılığında lazerle kesme, spot vernik, UV kaplama veya folyo gibi eklentiler sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir